متقاعد‌سازی جهت طراحی سایتمقاله طراحی سایت

3 نوع فروشگاه اینترنتی که می‌توان راه‌اندازی کرد

۳ نوع فروشگاه اینترنتی که می‌توان راه‌اندازی کرد:

همان‌طور که میدانید یک فروشگاه اینترنتی خوب می‌تواند ده‌ها برابر یک فروشگاه فیزیکی، فروش و سود‌دهی داشته باشد اما سؤالی که به نظر می‌رسد تبدیل به یک مانع بزرگی برای افراد علاقمند به راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین شده است این است که چه فروشگاه اینترنتی‌ راه‌اندازی کنیم؟

در این مقاله ۳ نوع فروشگاه اینترنتی که قطعاً می‌توانید یکی از آن‌‌ها را راه‌اندازی کنید به شما معرفی می‌شوند به شما قول می‌دهم در پایان این نوشته ایده‌های بی‌نظیری به ذهنتان خطور خواهد کرد!

1- فروشگاه‌های اینترنتی که در کنار فروشگاه فیزیکی راه‌اندازی می‌شوند:

تقریباً هر فروشگاه فیزیکی یا هر مغازه‌ای می‌تواند در کنار کسب‌و‌کار آفلاینی که دارد یک فروشگاه اینترنتی راه‌‌اندازی کند این کار بسیار هوشمندانه است و مزایای فراوانی دارد:

برخی مزایا:
الف: شکسته شدن محدوده فعالیت و امکان فروش به دیگر نقاط شهر یا کشور
ب: امکان فروش در ساعات تعطیلی فروشگاه (از طریق ثبت سفارش مشتریان در سایت)
پ: کاهش شدید ساعات بیکاری کارمندان فروشگاه (آماده‌سازی و ارسال سفارشات سایت)
ت: هزینه‌های‌ بسیار ناچیزی فروشگاه اینترنتی نسبت به فروشگاه فیزیکی
ج: ….

راه‌اندازی چنین فروشگاه آنلاینی در کنار کسب‌وکار فیزیکی، می‌تواند سود بسیار کلانی را به همراه داشته باشد و شما را سریعا از دسته فروشگاه‌های متوسط و معمولی جدا کند.

یک مثال:

فرض کنید شما یک مغازه عینک فروشی در منطقه‌ای از شهر دارید و روزانه ۱۰۰۰ نفر عابر پیاده از جلوی مغازه شما می‌گذرد همچنین فرض می‌‌کنیم که به لطف نمای خوب مغازه و ویترین شیک، توانسته‌اید  ۱۰۰ نفر را جذب کنید تا از عینک‌فروشی شما بازدید کنند و درنهایت ۱۰ فروش هم حاصل شده است. اکنون اگر بخواهید فروشتان را بیشتر کنید فکر می‌کنید تا چه اندازه موفق خواهید شد؟ آیا می‌توانید رکورد ۲۰ فروش در روز را بزنید؟ ۳۰ فروش چی؟

واضح است که فروش فیزیکی محدودیت‌‌های زیادی همچون محدودیت منطقه فروش – محدودیت تعداد بازدیدکنندگان – محدودیت ساعات کار فروشگاه و …. دارد پس نمی‌توان از حد مشخصی بیشتر فروخت!

اما یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند تمام این محدودیت‌‌ها را بشکند و چندین برابر فروش ایجاد کند شما می‌توانید از طریق تبلیغات اینترنتی موجی از بازدیدکنندگان را به سایت‌تان هدایت کنید و با به‌کارگیری روش‌‌های درست، درصدی از جمعیت بازدیدکننده را به خریدار تبدیل کنید.

دقت کنید که با توجه به رشد تکنولوژی‌هایی مانند: (اینترنت، موبایل‌های هوشمند، لپ‌تاپ و …) و فراگیر شدن آن‌ها، بازدیدهای آنلاین بسیار بیشتر و سریع‌تر از بازدیدهای فیزیکی (در محلِ فروشگاه) اتفاق می‌افتد این در حالیست که در روش سنتی و با بنرهای تبلیغاتی آنلاین یا آفلاین، نمی‌توان مشتریان احتمالی را به مغازه کشاند. امروزه مردم دنبال روش‌هایی برای صرفه‌جویی در وقت، کاهش رفت‌و‌آمدها و هزینه‌ها هستند بنابراین نیاز به یک فضای آنلاین به شدت احساس می‌شود تا بازدیدکنندگان به‌راحتی و سریعاً بتوانند ویترین کاملی از محصولات شما را ببینند.

سه نوع فروشگاه اینترنتی که می‌توان راه‌اندازی کرد

 

2- فروشگاه اینترنتی‌ای که صرفاً محصولات دیگران را می‌فروشد:

در این نوع فروشگاه‌ها، شما به‌هیچ‌وجه، یک مغازه یا یک فروشگاه فیزیکی ندارید و صرفاً یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کرده‌اید که برخی محصولات دیگران که قادر به تأمین آن‌ها هستید را در آن می‌فروشید.

واضح است که این نوع فروشگاه‌های اینترنتی کمترین هزینه و بودجه را نیاز دارند و هر چه سریع‌تر می‌توانند دائر شوند آنچه برای این نوع کسب‌و‌کار نیاز است عبارتند از: یک سایت فروشگاهی + یک لپ‌تاپ (جهت مدیریت فروشگاه) + یک تلفن (جهت تماس با مشتریان)

در این روش، شما از قبل، با تأمین‌کنندگان مذاکره کرده‌اید و دقیقاً می‌دانید چه محصولاتی را از کجا و با چه قیمتی تأمین کنید در مرحله بعد، تصاویری از آن محصول را به همراه توضیحات و مشخصات، در فروشگاهتان قرار می‌دهید سپس به‌محض آنکه سفارشی در فروشگاهتان ثبت شد سریعاً و به‌صورت تلفنی آن محصول را از تأمین‌کننده خریداری کرده و برای مشتری ارسال می‌کنید.

می‌توانید کالا را مستقیماً از انبار تأمین‌کننده، برای مشتری‌ ارسال کنید هوشمندانه است که از تأمین‌کننده بخواهید در هنگام ارسال مرسوله، از اسم و مشخصات شما به‌عنوان مبدأ ارسال استفاده کند. برای این کار شاید نیاز باشد از قبل چند نمونه از جعبه‌های بسته‌بندی‌تان را در اختیار تأمین‌کننده قرار دهید.

مزایا:
الف: بودجه و سرمایه کم
ب: ریسک مالی بسیار کم
پ: حذف ریسک‌هایی مثل: آتش‌سوزی – دزدی – فساد و خرابی محصولات
ت: حذف هزینه‌هایی مثل: هزینه نگهداری محصولات – هزینه انبارداری – هزینه سرمایه راکد و …
ج: عدم نیاز به: مغازه یا فروشگاه – رهن و اجاره – ویترین – کارمندان زیاد و …
و: غیره …

3- فروشگاهی که خدمات می‌فروشد:

تقریباً هر خدمتی را می‌توان فروخت البته برخی از این خدمات غیرحضوری و برخی حضوری هستند. مثلاً سایت‌هایی که هاست و دامنه (جهت طراحی سایت) می‌فروشند و یا سایت‌هایی که خدمات پشتیبانی ارائه می‌کنند از جمله فروشگاه‌های هستند که خدماتشان را بصورت غیرحضوری (آنلاین) ارائه می‌کنند.

از طرفی سایتی که خدمات پزشکی را معرفی می‌کند و بصورت آنلاین نوبت‌دهی می‌کند از جمله فروشگاه‌هایی هستند که خدماتشان را بصورت حضوری ارائه می‌کنند همچنین سایتی که خدمات ساختمانی را معرفی می‌کند یک سایت خدماتی با خدمات حضوری است.

۳-نوع-فروشگاه-اینترنتی-که-می‌توان-راه‌ انداخت

 

یکی از بهترین انواع وب‌گاه‌های خدماتی، سایت‌ها و فروشگاه‌های آموزشی هستند. درواقع چنانچه تخصص یا هنری دارید که قابل آموزش به دیگران است بهترین اقدام این است که یک فروشگاه آنلاین راه‌اندازی کنید و آموزش‌های رایگان و پولی‌تان را از طریق آن ارائه کنید.

این نوع فروشگاه‌ها پرسودترین هستند زیرا تقریباً تمام مصالح و مواد اولیه آن خودتان هستید بنابراین مبلغی که بابت فروش محصولی دریافت می‌کنید تماماً سود است.

اگر توانمندی‌، مهارت‌ و یا تخصص خاصی دارید می‌توانید آن‌ها را به یکی از فرمت‌های ویدئویی یا صوتی و یا متنی تبدیل کنید و در سایت‌تان بفروشید.

یک مثال:

چنانچه نواختن با ساز دَهنی را بلدید می‌توانید همین مهارتتان را به آموزش‌هایی تبدیل کنید و از طریق سایتتان بفروشید خُب حتماً متوجه شده‌اید که می‌توانید یک‌بار آموزش خوبی درست کنید و چندین نسخه از این آموزش را بفروشید. پس هر آموزشِ شما می‌تواند سود فوق‌العاده‌ای عایدتان کند.

شاید فکر می‌کنید چیزی برای آموزش دادن به دیگران ندارید اما اگر کمی فکر کنید تقریباً همیشه مواردی پیدا می‌شوند که بلد هستید و مخاطبان زیادی علاقمندند آن را یاد بگیرند بنابراین می‌توانید آن‌ها را تبدیل به محصولات آموزشی کنید و در سایتتان بفروشید.

 

به‌عنوان مثال برخی زمینه‌هایی که می‌توانید آموزش دهید عبارتند از:

نواختن موسیقی – آواز – نقاشی – آرایشگری – ریاضی – نرم‌افزار – گل‌دوزی – تعمیر ماشین – نقاشی ساختمان – برق‌کشی – آشپزی و ……

این نوع کسب‌و‌کار مشکل‌تر از دو نوع قبلی است زیرا شما هم تولیدکننده هستید و هم فروشنده اما سود بسیار خوبی دارد توصیه می‌کنم به این نوع کسب‌و‌کارها بیشتر فکر کنید و هرچه زودتر قدم در حوزه کسب‌و‌کارهای آنلاین بگذارید.

اگر مایل به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی هستید شرکت در دوره *ستارگان کسب‌و‌کار آنلاین* را به شما توصیه می‌کنیم. جهت مشاهده اطلاعات دوره بر روی دکمه زیر کلیک کنید…

ستارگان کسب‌و‌کار آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا