ویدئو اینترنت مارکتینگ

ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای

ویـژگی های یک سـایت خوب و حرفـه‌ای

طراحی سایت فقط و فقط به ظاهر زیبا و انتخاب یک قالب خوب نیست….! این ها تاثیراتی را داراست ولی این، همه‌ی کار نیست بلکه سایت شما در کنار زیبایی چشم گیر خود بایبد کارآمد هم باشد….

یک سایت فقط از نظر مخاطب آن سایت سنجیده نمیشود بلکه سایت باید از نظر گوگل هم خوب باشد

در طراحی سایت قانون‌ها و باید و نباید‌هایی وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم…

یک سایت با کیفیت از نظر گوگل:

۱- حاوی مطالب مفید و مختصر باشد….

برای مثال اگر سایت شما در مورد یک کارخانه است باید اطلاعات کارخانه، نوع فعالیت، رویدادها و اخبار و همچنین آدرس و شماره تماس را به اشتراک بگذارید و از نوشتن مطالب کم اهمیت پرهیز کنید..

۲- مطالب جذاب….

سایت شما باید به گونه ای باشد که کاربران با وجود سایت‌های زیاد جذب محتوای سایت و ظاهر آن شوند و بیشتر مطالب سایت شما را دنبال کنند و از سایت شما استفاده کنند..

۳-معتبربودن سایت….

چنانچه سایتتان معتبر باشد کاربران با اعتماد ویژه‌ای وارد آن می‌شوند و از محتوای آن استفاده می‌کنند. چنانچه خدمات یا محصولاتی متناسب با نیاز آن‌ها داشته باشید بدون دغدقه سفارش می‌دهند. بنابراین برای اعتمادسازی بیشتر، بهتر است تصاویر یا ویدئوهایی از اعضای تیم شما و همچنین محیط شرکت در سایت منتشر کنید و یا با کاربران تعامل داشته باشید و نظرات مشتریان را درج نمایید.

۴-اصل و یکتا بودن مطالب….

از کپی کردن محتوای سایت‌های دیگر بپرهیزید و تا حد امکان مطالبی را منتشر کنید که خودتان تولید کرده‌اید و حاصل تحقیقاتتان است.

۵- سایت جذاب باشد….

ظاهر سایت آراسته و شیک باشد و از طرفی با به‌روزرسانی‌های مرتب و گذاشتن مطالب مفید و جذاب کاربران را با خود در گیر کند…

۶- تنوع در فرمت محتواها:

هم محتواهای متنی داشته باشیم هم تصویری و هم ویدئویی تا سلیقه‌های مختلف را پوشش دهیم.

۷- زیاده روی نکنیم….

از درج زیاد تبلیغ و مطالب غیر مربوط بپرهیزیم…

یک سایت با کیفیت از نظر مخاطب و کاربران

۱-سرعت بالا….

امروزه صبر مردم بسیار کمتر از گذشته است طبق آمار، میانگین زمانی که کاربران برای باز شدن یک سایت منتظر می‌مانند به کمتر از ۵ ثانیه کاهش یافته است. بنابراین سرعت سایت اهمیت بسیار زیادی دارد برای این منظور باید تا جای ممکن حجم صفحات سایت کم باشد اولین اقدام برای افزایش سرعت، کم کردن حجم تصاویر هر صفحه از سایت است. دومین اقدام، فشرده کردن کدها است این کار باعث لود شردن سریع‌تر هر صفحه می‌شود. اگر سایت شما وردپرسی است می‌توانید از افزونه‌های افزایش‌دهنده سرعت (مثل wp-rocket) استفاده کنید.

۲- محتواهای جذاب و کوتاه

همانطور که گفتیم امروزه حوصله مردم کمتر از قبل شده! بنابراین استقبال از محتواهای کوتاه و کاربردی بسیار بیشتر از قبل شده است. پس به جای پرداختن به بدیهیات، کاربرانتان را از مطالب کوتاه، خالص و جذاب سیراب کنید.

۳- اهمیت به صفحه آرایی….

سعی کنید مطلب خودرا با تیترهای آغازکنید که شامل مهمترین بخش مطلب باشد. و سر فصل‌ها با رنگبندی زیبا و جذاب و با سایز درشت تر بنویسید تا مخاطب زودتر مطب مورد نظر خودرا پیدا کند…

۳-استاندارد بودن حروف….

اتز حروف در شکل و اندازه ی مناسب استفاده کنید زیرا خواندن مطالب از روی مانیتور به بهترین شرایط برای همه‌ی مخاطبان امکان پذیر نیست و از فونت های فانتزی و غیر مفهومی پرهیز کنید….

۴- به سایت خود تشخّص ببخشید…

ادبیان و لحن محتوای سایتتان تا حد زیادی به زمینه کاری شما بستگی دارد. ادبیات یک سایت سرگرمی با سایتی که در حوزه آموزش کار می‌کند باید متفاوت باشد ممکن است. هر سایتی که دارید توصیه می‌شود نگارش، جمله‌بندی، ادبیات و لحن محتواها کاملاً یک‌دست باشد بهتر است با تیم تولید کننده محتوای سایتتان چندین جلسه هماهنگی بگذارید. یک راهکار دیگر آن است که تمام محتوای سایت توسط یکی از اعضای تیم که لحن و ادبیات خوبی در نوشتن مطالب دارد بررسی شود سپس منتشر شود

۵-رنگبندی جذاب….

در ابتدای راه‌اندازی سایت بهتر است رنگ‌های مورد نظر برای سایت مشخص شوند. توصیه می‌شود تا جای امکان از رنگ‌های کمتری استفاده کنید (رنگ سیاه بعنوان رنگ پایه متن‌ها و حداکثر ۲ رنگ استاندارد دیگر). از این پس دیزاین همه مطالب را فقط با همین رنگ‌ها انجام دهید و از تنوع دادن با رنگ‌های زیاد بپرهیزید. از لحاظ روانشناسی، تعداد رنگ کمتر در سایت، باعث افزایش اعتماد‌ کاربران می‌شود.

.

.

.

موفق و سربلند باشید

مجموعه زندگی در اوج

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا